Termotransfer to technika znakowania polegająca na termicznym wgrzaniu logotypu w dany materiał. Początkowo na specjalnym papierze transferowym przygotowywany jest logotyp, który następnie jest przenoszony na znakowaną powierzchnię przy użyciu prasy termicznej wytwarzającej wysoką temperaturę - około 150 °C.

Druk ten najczęściej stosuje się jako alternatywę dla sitodruku, na materiałach o "trudnej" charakterystyce, mogących się topić w wysokiej temperaturze potrzebnej do utwardzenia farby sitodrukowej lub do nadruku w miejscach nietypowych takich jak kołnierzyki, kieszonki, czapeczki itp.

 

Wysokie nasycenie kolorów co sprawia, że każdy aplikowany nadruk ma czyste oraz wyraźne krawędzie.

Wykonywanie atrakcyjnych, wielokolorowych nadruków, niemożliwych w przypadku tradycyjnego sitodruku. Technika ta pozwala na perfekcyjne odwzorowanie kolorów.

Nadruk zachowuje ogromną trwałość przez wiele lat dzięki zastosowaniu termicznego wgrzania materiału transferowego.

 

W ofercie także transfer sitodrukowy plastizolowy z antymigrantem. Są to transfery wykonywane z użyciem dodatkowej warstwy blokera. Metodę stosuje się na podłoża z tendencją do migracji barwnika w celu zahamowania procesu resublimacji, czyli ponownego oddawania pigmentu.

 

 

CENNIK-NADRUKÓW-Transfer-plastizolowy

 

 

Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram